Spil type porthejse

Kategori: Vej- og brokran

Anvendelse: Portehejse til vinschen bruges til at åbne og lukke porte, skraldestativer og andet løfteudstyr.

Winch Type Gate Hoist

Produkt introduktion

Afhængigt af driftsbehovet for vandkraftanlæg er hejserne ansvarlige for at regulere strømmen gennem porten, frigøre oversvømmelser, udsættelse af sediment, feje sand væk og andre vigtige opgaver. I mellemtiden kan hejsen afslutte installationen og vedligeholdelsen af andre metalstrukturer og mekanisk og elektrisk udstyr. Løftemekanismen er med motordrev, gearreduceringsspil.

Funktioner

  • Løftemekanismens funktionsgenstand er ikke en frithængende vægt, men porten bevæger sig langs spalten eller roterer rundt om hængslet;
  • For portens hejser i bevægeligt vand er dens belastningsstørrelse også relateret til det skiftende hydrodynamiske tryk på grund af portåbning;
  • Især til porten med et stort spændvidde er det nødvendigt med hejsehejsen, og tvillingeliften skal synkroniseres;
  • Hejsen har høj løftekapacitet, lav løftehastighed og lavt arbejdsniveau. Generelt ikke mere end 4 m / min, kun en hurtig port til at nå 10-14 m / min.

Parametre

 
LøftekapacitetKN2*16002*40002*45002*5000
Løftehastighedm / min1.731.753.282.5
Løftehøjdem / min282757127
Gruppeklassifikation
HovedmålEr)10.44.58.3
B (m)2.5834.1344.344.95
C (m)3.24.74.54.5
D (m)4.2855.426.18.8
E (m)3.346.36.56.6
F (m)2.2024.1444.1263.95
G (m)3.13.53.54.8
H (m)1.22.22.21.9
Totalvægtt54153192138
Strømkilde3-faset AC 50Hz 380V

Tjenester, vi tilbyder

Produktinspektioner

Vi leverer gratis test og rapportering. Hvis du har brug for en tredjeparts testrapport, bedes du informere på forhånd og køberen om at betale de relevante omkostninger.

Pakning

Medmindre andet er bestemt, vil vores firma kun overholde sine minimale pakkestandarder for den valgte transportmetode. Omkostningerne ved al særlig pakning, læsning eller afstivning, som Køber anmoder om, betales af Køber.

Transport

Vi har et professionelt og effektivt transportteam. Transport til kunde specificeret havn og skib til tiden. Medmindre andet er bestemt, skal vores firma anvende sin vurdering til at bestemme luftfartsselskab og ruting.

Installation

Giv installationsfiler, tekniske data, videoer, tegning osv. Har et professionelt team af ingeniører, ingeniører til rådighed til service i udlandet.

Services efter salg

Garanti, at maskinen kan opfylde produktionsteknisk standard og ydelseskrav, der er angivet i kontrakten. Rige reservedele og professionelt vedligeholdelsesteam, teknisk supportteam til at kommunikere i tide.

Få en pris

Vi vil meget gerne høre om dit projekt. Send os oplysningerne, så ringer vi til dig 24 timer.

Fornavn

Efternavn

Telefonnummer

Besked

+86 13693732992

BED OM PRIS

Dansk
EnglishEspañolPortuguês do BrasilРусскийFrançaisDeutsch日本語한국어العربيةItalianoNederlandsΕλληνικάSvenskaPolskiไทยTürkçeहिन्दीBahasa IndonesiaBahasa MelayuTiếng Việt简体中文বাংলাفارسیPilipinoاردوУкраїнськаČeštinaБеларуская моваKiswahiliNorskDansk